آشنایی با فارم ماینینگ

فارم ماینینگ اصطلاحی در حوزه ارزهای دیجیتال است و در واقع به معنای مزرعه استخراج است.

به گزارش ایبِنا، فارم ماینینگ اصطلاحی در حوزه ارزهای دیجیتال است و در واقع به معنای مزرعه استخراج است. ماینینگ (Mining) یا استخراج ارز دیجیتال فرایندی است که در آن تراکنش ارز دیجیتال تایید می‌شود و به بلاک‌چین افزوده می‌شود. با انجام ماینینگ کوین‌های جدید تولید می‌شوند و به موجودی در گردش آن ارز دیجیتال خاص اضافه می‌شود. لذا فارم ماینینگ، اتاق یا انباری است که به ماین‌کردن ارزهای دیجیتال اختصاص یافته که از این طریق درآمد بالایی نصیب سرمایه‌گذاران می‌شود.

با توجه به اینکه دستگاه‌های ماینینگ دارای صدا و مصرف برق زیادی هستند، بنابراین نمی‌توان تعداد زیادی از دستگاه‌های ماینینگ را در کنار هم و در خانه یا مناطق مسکونی و اداری نگهداری کرد. لذا سرمایه‌گذاران در مقیاس‌های بزرگ‌تر، سوله‌هایی را برای این کار در نظر گرفتند که بعدها این سوله‌ها به فارم ماینینگ معروف شدند.

در واقع فارم ماینینگ یا مزرعه استخراج ارز دیجیتال به مکان‌هایی با صدها یا هزاران دستگاه برای استخراج ارز دیجیتال اطلاق می‌شود. مزارع استخراج شرایط خاص خود را دارند و معمولا خارج از شهر هستند تا صدای تولیدی آنها، کسی را اذیت نکند. پس از مدتی بسیاری از فارم‌ها در مناطق سردسیر ایجاد شدند تا در هزینه‌های تامین تهویه و خنک‌کننده صرفه‌جویی شود. هزینه برق هر کشور برای استخراج بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال متفاوت است و هر شخصی که بخواهد به ایجاد فارم ماینینگ یا این عملیات در داخل کشور بپردازد باید طبق شرایط قانونی پیش رود.

الزامات راه‌اندازی فارم ماینینگ
· بررسی تعرفه برق استخراج رمز ارزها در داخل کشور و بررسی سودآوری و به صرفه‌بودن آن
· اقدام به کسب مجوزها از سازمان‌های مربوطه برای تاسیس فارم ماینینگ
· بررسی و مشاوره توسط یک تیم مجرب و متخصص در این زمینه
· خرید تجهیزات ماینر برای استخراج ارز دیجیتال
· نصب دستگاه‌ها و سیستم خنک‌کننده در فارم
· عضویت در استخر ماینینگ
· ساخت یک کیف پول جهت ارسال جایزه ماینینگ به آدرس آن کیف پول
· نصب و استفاده از نرم‌افزارهای ماینینگ مانند BTC miner و CG mine و …
· تامین انرژی برق مورد نیاز برای ماینینگ
· تهیه تجهیزات تهویه و وسایل خنک کننده

منبع: ایبِنا


07 مهر ساعت 23:03

کانال تلگرام